5 fantastických tipov, ako si vybrať klímu, ktorá vás NIKDY nesklame

feb 19, 2020Nezaradené0 comments

Aj keď sa to nezdá, jar už klope na dvere a teploty začnú stúpať. Uvažujete o kúpe klimatizácie? Uvažujete správne. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme tie najlepšie triky na to, ako si vybrať klimatizáciu, ktorá vás nesklame.


1. Siahnite po úspornej klimatizácii

Určite viete, že klimatizácia je zariadenie využívajúce elektrickú energiu. To znamená, že trefou do čierneho je klíma v úspornej energetickej triede. Pýtate sa, aká je výhoda takejto klimatizácie? Je to jednoduché. Využívajú energiu efektívne, a to aj bez toho, aby bolo narušené vaše domáce pohodlie.

2. VEĽMI dôležité: Spoľahlivá firma je kľúčom k úspechu

Ak chcete kvalitnú klímu, ktorá vám bude slúžiť celé roky, siahnite po dodávateľovi, ktorého odborné rady vám otvoria oči. Okrem toho vám zabezpečí dlhodobý servis a v neposlednom rade aj záruku.

Efektívne fungovanie klimatizácie je alfou a omegou. Zabezpečí tú najoptimálnejšiu teplotu v miestnosti, v ktorej sa najčastejšie zdržiavate – obývačka. Nemenej podstatným aspektom je orientácia miestnosti, v rámci ktorej by okná mali smerovať na juh, juhozápad, západ.
Klímu je vhodné umiestniť nad dvere alebo iné vhodné miesto, a to z veľmi jednoduchého dôvodu: fúkanie chladnejšieho vzduchu by nemalo obťažovať ľudí, ktorí sa v miestnosti nachádzajú.

3. Nezabudnite na inteligentné riešenie

Poznáte to. Prídete domov z práce a teplota v byte alebo v dome nie je optimálna. Ovládanie klimatizácie na diaľku ocenia tí, ktorí sa po príchode domov rozhodnú dostať do skutočnej oázy, v ktorej sa budú vytešovať z ideálnej teploty vzduchu. Len jedno kliknutie v aplikácii vás delí od toho, aby sa vaše sny pretavili do reality.

4. A čo hlučnosť klímy?

Klimatizácia nefunguje len počas dňa, ale aj v noci, keď sa ponoríte do ríše snov. V prípade moderných klimatizácií si môžete byť istí, že majú nízku hlučnosť, vďaka čomu si vychutnáte skutočne komfortný spánok. Čo z toho vyplýva? O klimatizácii nebudete ani len tušiť. A to predsa chcete, no nie?

5. Overte si servis a záruku klimatizácie

Seriózna firma vám zaručí, že počas toho, ako klient využíva služby klimatizačnej jednotky, musí mu byť garantovaná funkcionalita klimatizácie, nemenej podstatným benefitom je kontrola každý rok a jej čistenie vykonávané zdarma.

Stále si neviete vybrať? Pozrite sa na rozdiely medzi klimatizačnými jednotkami Daikin Sensira R-32 a Daikin Emura/Stylish

Sensira R-32:

 • diskrétna jednotka, ktorá poskytuje komfort vďaka vysokej energetickej účinnosti,
 • ide o energetickú triedu A++,
 • výhodou je nízka hlučnosť – 20-46 dBA,
 • disponujú ekologickým chladivom R-32,
 • dajú sa ovládať prostredníctvom Wi-Fi adaptéru cez tablet, prípadne smartfón,
 • samozrejmosťou je 24-hodinový časovač, nastavenie polohy lamely, Econo, výkonný režim, automatický reštart, automatické regulovanie ventilátora.

Daikin Stylish:

 • štýlová jednotka, ktorá disponuje moderným dizajnom a novými technológiami, Klimatizácia Roka 2019-2020 ,
 • hlučnosť sa pohybuje v intervale od 18 do 38 dBA,
 • ide o energetickú triedu A+++ ,
 • titánium-apatitový fotokatalytický filter je pre tento model neodmysliteľnou súčasťou
 • na odstraňovanie alergénov slúži čistiaci strieborný filter,
 • vďaka Coanda efektu je optimalizovaný pohyb vzduchu pre ten najlepší pocit v klimatizovanom priestore. Lamely dokážu dokonale zamieriť prúd vzduchu pre čo najideálnejšie rozloženie teploty v priestore,
 • 3D OKO vďaka čomu vás sleduje a neofukuje, 3D prúdenie vzduchu, flash streameru, výkonnému režimu, automatickej regulácii a reštartu, týždennému časovaču, Econo, snímačovi detekcie pohybu, inteligentnému teplotnému senzoru a Wi-Fi adaptéru si túto jednotku zamilujete.