8 geniálnych výhod klimatizácie, o ktorých ste (možno) netušili: Tá posledná vás dostane!

jan 20, 2020Nezaradené0 comments

Okrem toho, že kvalitná klimatizácia ochladzuje horúčavou nasiaknuté priestory a spríjemňuje nám pobyt v takýchto priestoroch, má aj mnoho iných výhod. O ktorých nezameniteľných pozitívach ste už počuli a o ktorých nie?

Klimatizácia, hovorovo klíma je skutočným zázrakom. Pomáha regulovať kvalitu vzduchu v priestore, meniť teplotu a vlhkosť vzduchu. Prostredníctvom regulácie vlhkosti sa dá predísť problémom s alergiami, plesňami a inými škodcami, ktoré by vaše zdravie mohli poriadne naštrbiť.

Toto je 8 výhod, ktoré so sebou prináša kvalitná klimatizácia:

  • Klimatizácia zabraňuje šíreniu choroboplodných zárodkov – v zle vetraných priestoroch sa rýchlejšie šíria choroby. Miestnosť, ktorá nie je pravidelne vetraná spomalí aktivitu mozgu a klesá tvorivosť. Klimatizačné jednotky s antibakteriálnym a prachovým filtrom zadržia vyše 80% častíc prachu.
  • Ani spanie v priestoroch, ktoré nie sú vyvetrané nie je žiadnou výhrou. Váš spánok nebude komfortný, navyše budete unavený a vyčerpaný – to môže viesť k chronickým bolestiam hlavy.
  • Máte problémy s vysokým krvným tlakom? Vzduch, ktorý dýchate, môže mať dopad na chod vášho tela. Preto majte na pamäti, že dobrá „klíma“ vám zaručí perfektné zdravie.
  • Nízka vlhkosť vzduchu vedie k nepríjemným dopadom na zdravie človeka – suchá pokožka a krvácanie z nosa. Vysoká vlhkosť môže spôsobiť ešte vážnejšie problémy. V priestoroch, akými sú kúpeľna alebo suterén dochádza k jednoznačnému problému – výskyt plesní. 

Udržiavajte hladiny vlhkosti vo vašej domácnosti na úrovni 40 až 50% a vedzte, že to bude skutočnou investíciou do zdravia.

  • Vaša domácnosť sa stane perfektným miestom na cvičenie – klimatizácia vám môže dopomôcť k tomu, aby ste si z vášej oázy urobili menšiu posilňovňu.  Ak je vo vašom domove ideálna teplota, je pravdepodobné, že namiesto leňošenia si trúfnete aj na bežiaci pás alebo iné cvičenie. Koniec koncov, nikto nechce takto „bojovať“ v poriadne rozpálenom dome.
  • Zabraňuje prehriatiu elektroniky. Aj keď my, ľudia, vieme, kedy potrebujeme osvieženie, elektronika nám nemôže povedať, kedy melie z posledného. Teplo ju môže vážne poškodiť, napríklad skrátiť jej životnosť pri strate údajov. 
  • Znižuje riziko dehydratácie – nižšie teploty znamenajú nižšie potenie. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že keď sa potíme, strácame veľké percento vody. Je dôležité udržiavať telo hydratované aj v extrémnych podmienkach. Tomu sa dá vyhnúť tým, že si budete v interiéri vychutnávať spoločnosť skvelého spoločníka – klimatizácie.
  • Obrovskou výhodou klimatizácie je aj to, že je prospešná pre ľudí, ktorý trpia poruchami nálady. Príjem kyslíka podporuje produkovanie hormónu – serotonínu, ktorý prirodzene navýši úrovne šťastia.