Aj vy máte problém so zápachom z klimatizácie? Tieto perfektné triky váš problém okamžite vyriešia.

jan 20, 2020Nezaradené0 comments

Čeliť problémom, ktoré sa týkajú šíriaceho sa zápachu z klimatizácie nie je ničím príjemným. Ak ste sa, bohužiaľ, ocitli v pazúroch odpudivého zápachu, existuje niekoľko riešení, ktoré smrad z klimatizácie raz a navždy odstránia. A v nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako na to.

V prípade, že ste sa aj vy rozhodli zadovážiť si klimatizačnú jednotku, nemyslite si, že je to výhra. Samozrejme, ide o skvelého pomocníka, ktorý vám môže spestriť čas strávený v uzavretom priestore, no nemali by ste zabudnúť, že aj klimatizácia si vyžaduje „zaobchádzanie v rukavičkách“.

Cítite všadeprítomný a najmä, neznesiteľný smrad z klimatizácie? Toto sú dôvody

Zanedbávanie dostatočnej „hygienickej prevencie“ klimatizácie, vás, na vašu škodu, dostalo do tejto nezávideniahodnej situácie. Vnútro klimatizačnej jednotky je nasiaknuté baktériami a plesňou. Či chcete alebo nie, tieto parazity sa dostanú do okolia a vy si koledujete o nejeden zdravotný problém.

Máte slabú imunitu? Prípadne máte deti alebo zdieľate domácnosť so staršími osobami? Mali by ste zbystriť pozornosť. Alergie, respiračné alebo dermatologické problémy na seba nenechajú dlho čakať, a to len kvôli zanedbanej starostlivosti o klimatizačné jednotky. Ako vidíte, nepríjemný zápach je v tomto prípade kvapkou v mori – nezabúdajte na tento fakt.

Klimatizácia - pán so synom

Aké sú najčastejšie príznaky zle udržiavanej klimatizácie?

  • Slabý výkon
  • Vyššia spotreba energie
  • Nedostatočné prúdenie vzduchu
  • Výskyt nečistoty
  • Presakovanie vody a vytváranie námrazy

Ak ste spozorovali niektorý z týchto problémov, mali by ste začať s okamžitými opatreniami. Len PRAVIDELNÝ SERVIS vám dopomôže k tomu, aby klimatizačná jednotka mala ohromnú kvalitu a to najdôležitejšie, dlhú životnosť.

ZVERTE KLÍMU PROFESIONÁLOM, MINIMÁLNE RAZ DO ROKA – to však neplatí v rámci pracovných priestorov, pretože v tomto prípade je klimatizáciu vhodné „prešetriť“ VIAC než len raz ročne.

Zbavte sa zápachu rýchlo a jednoducho

Dezinfekcia klimatizácie je proces, ktorý by sa mal odštartovať čistením vnútornej jednotky. Precízne prestriekanie dezinfekčnou kvapalinou a aktivácia zariadenia sú neodmysliteľnou súčasťou dôslednej dezinfekcie klimatizačných jednotiek.

Za zmienku stojí aj umývanie prachového filtra pomocou mydla vo vlažnej vode. Naopak, vonkajšiu jednotku je dobré čistiť stlačeným vzduchom a pri vyššom tlaku. Vzduch sa fúka priamo medzi lamely výmenníka. Podstatou je, že vzduch je fúkaný v opačnom smere ako smer prúdenia vzduchu. Čistenie klimatizácie sa považuje za úspešné vtedy, ak je výmenník tepla vonkajšej jednotky pre vzduch priechodný.