Vedeli ste, že klimatizácia neslúži len na chladenie, ale môžete ňou aj kúriť?

sep 21, 2020Nezaradené0 comments

Aj vám sa často stáva, že priveľa platíte za kúrenie v zimných mesiacoch? Používate aj vy staré a nefunkčné železné radiátory, ktorým už dávno odzvonilo? Čo tak pouvažovať nad klimatizáciou? Nedáva vám to zmysel? V tomto článku vás presvedčíme o opaku.

Súčasné klímy sú výrobkami 2v1. To znamená, že neslúžia len na ochladzovanie vzduchu, ale aj energeticky efektívne vykurovanie interiérov.

Toto sú ich výhody:

sú vhodné pre alegikov,

využijete ich počas celého roka,

sú tichými a praktickými spoločníkmi,

montujú sa na steny pod strop a nezaberajú takmer žiadny priestor, neuberú vám z vášho obytného priestoru, ktoré sa dajú využiť lepšie ako na kúpu ohrievača, ktorý zbytočné zaberá miesto,

vďaka filtrom odvádzajú z miestnosti vlhkosť, rovnako sa postarajú aj o dezifenkciu vzduchu od bakteriálnych zárodkov a alergií.

Aké sú jej funkcie?

K dispozícii sú rôzne tvary, veľkosti aj farby. Ak patríte k náročným klientom, zaobstarať si môžete aj štýlové klimatizačné jednotky, ktoré disponujú podsvietením a sú ovládané smartfónmi či diaľkovými ovládačmi.

Skoro každá klíma je vybavená samoreguláciou teploty. To znamená, že ich zapnete, nastavíte teplotu, ktorú chcete a jednotka sa už sama postará o reguláciu výkonu, aby udržala v miestnosti stabilnú teplotu, vďaka čomu sa zníži spotreba elektrickej energie.

Výborný je aj časovač, na ktorom nastavíte hodiny, počas ktorých má klimatizácia vykonávať svoju funkciu. Ak ste v práci alebo na cestách, môžete si už vopred nastaviť spustenie klímy a po príchode domov sa vo vašom príbytku bude rozliehať vami požadovaná teplota.

Kedy je najvhodnejší čas si zaobstarať klimatizáciu?

V momente, ako sa rozhodnete pre túto kúpu, mali by ste si uvedomiť, že klimatizáciu by ste nemali kupovať vtedy, ak je sezóna – leto. Pretože práve vtedy majú montážnici a dodávatelia najviac práce. Počas tohto obdobia ľudia siahajnú po klimatizácii a takisto sa aj čakacia doba na vami vysnenú klímu môže predĺžiť. Myslite na jej kúpu včas a vyhnite sa tak dlhému čakaniu. Pri výbere klimatizačnej jednotky by ste okrem ceny mali brať ohľad aj na veľkosť priestoru, ktorý bude chladený/vykurovaný. Nemenej dôležité sú jej funkcie, výkon a v neposlednom rade ide aj o vzhľad a farbu. Azda najpodstatnejším prvkom je jej výkon. Ten je spätý s veľkosťou priestoru, na ktorom bude lokalizovaná.